PL
EN
PT

Młodzież w działaniu Młodzież w działaniu Klub ICE Polish Mission Church KingdomLife

Wizyta przygotowawcza w Zielonej Górze w zasadzie rozpoczęła nasz projekt. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w takim gronie. Dotychczas rozmawialiśmy tylko telefonicznie lub mailowo. Liderzy grup partnerskich przyjechali do Zielonej Góry już w poniedziałek 24-go maja, co pozwoliło nam spędzić wieczór na luźnych rozmowach przy domowej kolacji w miłej atmosferze. We wtorek od rana rozpoczęliśmy przygotowania do wspólnych działań. Poruszone tematy: przedstawienie swoich grup - rozmowa o naszych kulturach, omówienie stereotypów, obaw, dyskusja nad różnicami przygotowaniem na zderzenia kultur, finanse.

Po wspólnym obiedzie miało miejsce spotkanie z całą grupą ICE w kościele i prezentacje multimedialne grup z Portugalii oraz Irlandii. Informacja o kulturze dla uczestników z Polski oraz dyskusja panelowa - nasze wyobrażenia o Portugalczykach, Irlandczykach czyli na co mamy się przygotować. Ciekawym punktem była wspólna kolacja z uczestnikami a potem wieczór w mieście.

Przedpołudnie minęło na spotkaniu roboczym liderów na którym omówiliśmy harmonogram, szczegóły logistyczne i szczegółów programu, Podzieliliśmy się wykonanymi już przygotowaniami każdej grupy i ustaliliśmy to co pozostało do wykonania (potrzeby, oczekiwania, zasady panujące podczas wymiany)

Po obiedzie spędzieliśmy czas na zwiedzaniu Starówki Zielonej Góry i Palmiarni

W czasie programu wieczornego nasza grupa jako goszcząca przybliżyła miejsce działań - pod względem historycznym i geograficznym przez prezentacje multimedialną naszego kraju, miasta Gdańska, miejsc wycieczki - Malborka oraz Westerplatte.

Na koniec każdy otrzymał DVD z wizyty przygotowawczej celem przedstawienia Irlandzkim oraz Portugalskim uczestnikom projektu w swoich grupach.

mapka

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

PT IR IR IR


This project has been funded with support from the European Commission. This communication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.